محل تبلیغات شما

در روایتی نقل شده است که اموات در هر جمعه از ماه رمضان می آیند ، می ایستند و با صدایی محزون و با حالتی گریان چنین ندا می کنند : ای خانواده من ! ای فرزندان من ! ای نزدیکان من ! با چیزی ( عملی ) به ما مهربانی کنید تا خداوند به شما رحم نماید . ما را یاد کنید و از دعا فراموش نکنید ، بر ما و غربت ما رحم کنید . زیرا ما در زندان تنگ و اندوه طولانی ، و در سختی می باشیم ، پس بر ما رحم کنید و از دعا و صدقه دادن برای ما کوتاهی نورزید ، شاید قبل از آن که مثل ما شوید ، خداوند بر ما رحم نماید . ما حسرت بر گذشته می خوریم ، ما نیز مثل شما توانا بودیم . پس ای بندگان خدا ! به سخن ما گوش فرا داده و فراموش نکنید ، فردا روزی شما ، نیز خواهید دانست . چیزهای اضافی ( غیر مورد نیاز ) که در دست شماست ، قبلا در دست ما نیز بود ، اما در راه بندگی خدا انفاق نکردیم ، و از حق مانع شدیم ، و لذا ضرر و سختی آن بر عهده ما قرار گرفت ، و منفعت و سود آن به دیگران رسید . با درهمی ، یا تکه خمیر نانی ، یا تکه کوچک گوشت به ما توجه و مهربانی کنید . سپس ندا می کنند : بزودی بر خودتان خواهید گریست در حالی که برای شما فایده ای ندارد . همانگونه که ما گریه می کنیم ، و برای ما فایده ای ندارد . لذا قبل از ان که مثل ما شوید ( در راه بندگی) خداوند تلاش کنید

مستدرک الوسائل ج 2 ، ص162 ، 163 ، به نقل از لب اللباب راوندی )

نصایح پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) به ابوذر

خطبه همام امیرالمومنین علی علیه السلام

آیه ی 71 سوره مریم است "ان منکم الا واردها " همه شما بدون استثنا وارد می شوید وارد کجا ؟

، ,ای ,رحم ,خواهید ,ندارد ,مثل ,، و ,ما رحم ,ای ندارد ,فایده ای ,و از ,خودتان خواهید گریست

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

hurtdirola flateleanen و این منم زنی تنها در انتظار معجزه ای سبز . . . سرطان Raul's blog سایت دی موویز skutpathduthank یک انسان، یک حیوان السَّلامُ عَلَیْكِ أَیَّتُهَا الصِّدِّیقَةُ الشَّهِیدَةُ ... وبلاگ آموزش نامه edederef