محل تبلیغات شما

در روایتی نقل شده است که اموات در هر جمعه از ماه رمضان می آیند ، می ایستند و با صدایی محزون و با حالتی گریان چنین ندا می کنند : ای خانواده من ! ای فرزندان من ! ای نزدیکان من ! با چیزی ( عملی ) به ما مهربانی کنید تا خداوند به شما رحم نماید . ما را یاد کنید و از دعا فراموش نکنید ، بر ما و غربت ما رحم کنید . زیرا ما در زندان تنگ و اندوه طولانی ، و در سختی می باشیم ، پس بر ما رحم کنید و از دعا و صدقه دادن برای ما کوتاهی نورزید ، شاید قبل از آن که مثل ما شوید ، خداوند بر ما رحم نماید . ما حسرت بر گذشته می خوریم ، ما نیز مثل شما توانا بودیم . پس ای بندگان خدا ! به سخن ما گوش فرا داده و فراموش نکنید ، فردا روزی شما ، نیز خواهید دانست . چیزهای اضافی ( غیر مورد نیاز ) که در دست شماست ، قبلا در دست ما نیز بود ، اما در راه بندگی خدا انفاق نکردیم ، و از حق مانع شدیم ، و لذا ضرر و سختی آن بر عهده ما قرار گرفت ، و منفعت و سود آن به دیگران رسید . با درهمی ، یا تکه خمیر نانی ، یا تکه کوچک گوشت به ما توجه و مهربانی کنید . سپس ندا می کنند : بزودی بر خودتان خواهید گریست در حالی که برای شما فایده ای ندارد . همانگونه که ما گریه می کنیم ، و برای ما فایده ای ندارد . لذا قبل از ان که مثل ما شوید ( در راه بندگی) خداوند تلاش کنید

مستدرک الوسائل ج 2 ، ص162 ، 163 ، به نقل از لب اللباب راوندی )

نصایح پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) به ابوذر

خطبه همام امیرالمومنین علی علیه السلام

آیه ی 71 سوره مریم است "ان منکم الا واردها " همه شما بدون استثنا وارد می شوید وارد کجا ؟

، ,ای ,رحم ,خواهید ,ندارد ,مثل ,، و ,ما رحم ,ای ندارد ,فایده ای ,و از ,خودتان خواهید گریست

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

darkrutpkoquan sconconsphoti centckonmunhu Florence's style وب کمک راهنما محمد عینی Rudy's blog smokcatjule آموزش برق ساختمان و صنعتی دبستان دخترانه غیرانتفاعی دانا|بندر گناوه افسانه دونگ یی